Zakłady bukmacherskie – jak wygrywać ?

Zaktualizowano

Niejeden z początkujących typerów zapewne marzy o tym, by pewnego dnia zakłady bukmacherskie stały się dla niego stałym źródłem utrzymania. Faktem jest, że graczy, którzy rzeczywiście zarabiają na tym bardzo duże pieniądze jest stosunkowo niewielu. Co zrobić, żeby zacząć wygrywać u bukmachera? Złotego środka na to niestety nie ma jednak, jeśli będziesz stosował się do kilku prostych założeń, które opiszemy w naszym poradniku, to Twoje szanse na pewno wzrosną!

Jak wygrywać na zakładach bukmacherskich? 3 ważne wskazówki

1.     Zbieraj dane.

Typowanie w dużej mierze opiera się na statystykach. Oznacza to, że niezbędne jest uzyskanie maksymalnie dużej ilości danych, dzięki którym zwiększysz swoje szanse w nierównej walce z bukmacherem. W większości przypadków nie wystarczy więc rzut oka na tabelę. Koniecznie sprawdź wyniki ostatnich 5 lub zespołów lub zawodników biorących udział w interesującym Cię meczu oraz rezultaty ich bezpośrednich pojedynków. Dowiedz się również czy w składach typowanej przez Ciebie drużyny nie ma żadnych osłabieni z powodu kartek lub kontuzji. Pamiętaj, że im więcej danych zbierzesz, tym większe szanse, że Twój kupon okaże się trafiony.

2.     Umiejętnie operuj stawkami. 

Zakładając, że nie masz nieograniczonych środków na zakłady, żeby zbilansować zyski i straty, konieczne jest umiejętne oszacowanie ryzyka z jakim wiąże się obstawienie danego spotkania/kuponu i dobranie do niego odpowiedniej stawki. W celu optymalizacji tych dwóch wskaźników stosowane jest tzw. kryterium Kelly’ego. Obliczamy je za pomocą następującego działania:

[(Prawdopodobieństwo x kursy) – 1] / (kursy-1)

W ten sposób dowiemy się za jaką wartość naszego salda powinniśmy obstawić dany kupon. Chociaż technika ta wymaga od typera doświadczenia podczas obliczania poziomu prawdopodobieństwa, to jest ona niezwykle skuteczna i pozwoli Ci zmaksymalizować swoje szanse.

3.    Wybierz buka, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Ostatni punkt w naszym zestawieniu, jednak nie mniej ważny niż dwa pozostałe. Odpowiedniej klasy bukmacher wyposaży Cię w świetne narzędzia, które znacznie zwiększą Twoje szanse na wygraną. Mogą to być np. rozbudowane statystyki, wygodna aplikacja mobilna, dział FAQ, transmisje meczowe online czy atrakcyjny bonus powitalny. Wszystkie te funkcje oferuje swoim klientom bukmacher Fortuna. Poza tym, jeśli podczas zakładania konta u tego buka skorzystasz z naszych ekskluzywnych linków i kodów promocyjnych, będziesz mógł podrasować wartość bonusu, a co za tym idzie zmaksymalizować swoje szanse na wygrane!


Powrót