Który bukmacher jest bezpieczny?

Zaktualizowano

Kwestia bezpieczeństwa to temat nadrzędny, jeśli mowa o usługach wykonywanych przez Internet. Wiedzą o tym legalni polscy bukmacherzy, którzy bezpieczeństwo swoich klientów stawiają na pierwszym miejscu. Mowa tutaj oczywiście o kilku ważnych kwestiach – bezpieczeństwie przy dokonywaniu depozytów pieniężnych na nasze konto u bukmachera, bezpieczeństwo naszych danych osobowych oraz to, czy bukmacher posiada licencję polskiego ministerstwa finansów, która gwarantuje, że działa w naszym kraju legalnie.

Biorąc na tapetę usługi polskich bukmacherów, wzięliśmy pod uwagę właśnie te trzy kluczowe kwestie, by dowiedzieć się, którzy z nich są bezpieczni.

Co musi mieć bezpieczny bukmacher?

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie w Polsce, na ogół sprawdza się jedna kluczowa zasada, która brzmi, że „legalny bukmacher to bezpieczny bukmacher”. Jasne jest, że każdy bukmacher starający się o licencję polskiego Ministerstwa Finansów musi spełniać szereg warunków, które mają na celu zagwarantowanie odpowiedniego poziomu usług i bezpieczeństwa klientów, obejmującego zarówno jego płatności, jak i bezpieczeństwo danych w ramach unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych RODO.

Jasne jest, że korzystając z usług legalnych w Polsce bukmacherów online nie musimy się także przejmować ewentualnymi konsekwencjami ze strony takich organów jak FISKUS. Wszyscy licencjonowani operatorzy odprowadzają podatki do państwowej kasy, dzięki czemu jego klienci nie muszą się martwić o to, że łamią obowiązujące w Polsce prawo fiskalne. 

Tej gwarancji nie dają nam bukmacherzy bez licencji. MF prowadzi specjalny rejestr nielegalnych stron hazardowych, na które nie można wejść za pośrednictwem polskiego numeru IP. Na tę listę wpisani zostają bukmacherzy nie mający pozwolenia na prowadzenie działalności w Polsce.

Za korzystanie z ich usług graczom grożą konsekwencję finansowe – za nielegalnie postawiony kupon gracz musi zwrócić wygraną, a także równowartość stawki jaką zagrał. Oznacza to, że jeśli postawiliśmy 100 PLN i wygraliśmy 200 PLN, to łącznie będziemy musieli zwrócić sumę stawki i wygranej, czyli 300 PLN. To jednak dopiero początek konsekwencji jakie czekają klientów nielegalnych buków.

Za uczestnictwo w grze hazardowej u bukmacherów offshore’owych grozi grzywna o wartości 120 stawek dziennych. Kary finansowe, w skrajnych przypadkach, mogą więc sięgać nawet kilku milionów złotych! Co ciekawe, do momentu wprowadzenia nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku, grzywna mogła mieć wartość nawet 720 stawek dziennych (!), a do tego za uprawianie tego procederu groziła kara pozbawienia wolności do lat 3-ech. 

Należy jednocześnie pamiętać, że klienci zagranicznych nielicencjonowanych bukmacherów muszą liczyć się z również możliwością utraty wpłaconych i wygranych środków na rzecz samej firmy bukmacherskiej. Właściciele tych podmiotów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich klienci z krajów, w których ich usługi są nielegalne, nie mają tak naprawdę żadnych instrumentów, by odzyskać zdeponowane u nich środki. Jasne jest więc, że niektórzy z nich wykorzystują tę lukę, by zmaksymalizować swoje zyski.

Którzy bukmacherzy online są bezpieczni dla polskich graczy?

Oto alfabetyczna lista licencjonowanych, a więc i bezpiecznych bukmacherów prowadzących legalną działalność online w Polsce (stan na grudzień 2019):
– Betclic;
– BETFAN;
– Etoto;
– eWinner;
– forBET;
– Fortuna;
– Milenium; 
LVBET;
– NobleBET;
– PZBUK;
– STS;
– Totalbet;
– Totolotek.

Wybór jest więc bogaty, a do tego należy pamiętać, że liczba legalnych bukmacherów online cały czas rośnie!

Którego bezpiecznego bukmachera wybrać?

Teraz już wiesz, że niezależnie od tego, którego bukmachera usługi wybierzesz, musi on posiadać licencję. Jeśli jednak szukasz solidnego operatora, to dobrym wyborem może okazać się PZBUK. Firma ta zaczęła działać stosunkowo niedawno, jednak poziom oferowanych przez nią usług stoi na wysokim poziomie. Nowi gracze PZBUK mogą liczyć na ciekawy bonus powitalny, a także inne przywileje, jeśli tylko zarejestrują się u niego z naszym ekskluzywnym kodem promocyjnym.


Powrót