Jak wybrać dobre mecze do obstawiania? Nasz poradnik

Zaktualizowano

Żeby zwiększyć swoje szanse na wysokie wygrane w zakładach bukmacherskich, musimy w pierwszej nauczyć się wybierać spotkania, które są rzeczywiście warte obstawiania. Oczywiście umiejętność, by wskazywać te najbardziej korzystne opcje nabiera się przez lata, jednak istnieje kilka sposobów, by błyskawicznie poprawić swoją skuteczność w typowaniu. Zebraliśmy je i opisaliśmy w tym artykule.

Naucz się oceniać value danego zakładu

Bukmacherzy nie są nieomylni i często zdarza im się nietrafnie określić szanse poszczególnych drużyn w danym meczu. Kluczowym narzędziem w arsenale najlepszych typerów jest więc zdolność do określania „value” danego zakładu, czyli jego rzeczywistej wartości. Obliczamy je za pomocą następującego działania: 

Procentowe szanse zespołu na wygranie meczu/100 x kurs zdarzenia 

Kurs zdarzenia znajdziemy u bukmachera. Z kolei obliczanie szans wygranych wymaga od typera pewnych umiejętności analitycznych,  gdyż tę czynność musimy wykonać sami, na przykład przy pomocy danych, które znajdziemy na stronach ze statystykami lub na podstawie naszej własnej wiedzy.
 

Unikaj obstawiania meczów na początku sezonu

Początki sezonu piłkarskiego często bywają nieobliczalne. Zamiast spodziewanych zwycięstw faworytów, występują liczne niespodzianki, które na ogół rujnują nasze kupony. Warto więc odczekać kilka kolejek nim sytuacja w ligowej tabeli się wykrystalizuje. 

Nie skupiaj się wyłącznie na najpopularniejszych ligach

Podczas poszukiwań spotkań do typowania warto poszukać meczów w nieco mniej popularnych ligach. Świat typowania nie kończy się w końcu na ligach angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej czy włoskiej. Niemniej, przy typowaniu bardziej egzotycznych rozgrywek zalecamy ostrożność!

Typuj wygrane gospodarzy 

Warto wziąć tę poradę pod uwagę szczególnie podczas wyrównanych spotkań. Atut własnego boiska bardzo często uskrzydla gospodarzy i najzwyczajniej sprawia, że dają z siebie znacznie więcej.

Znajdź dobrego bukmachera

Równie istotne jak powyższe porady jest również wybranie bukmachera, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Marką, która wyróżnia się wysoką jakością jest na pewno STS. Ma on bardzo bogatą ofertę na zakłady piłkarskie, a także szereg atrakcyjnych opcji, takich jak streaming online, świetna appka mobilna czy atrakcyjny bonus powitalny. Wartość tego ostatniego będziesz mógł dodatkowo zwiększyć dzięki naszym kodom promocyjnym, dzięki czemu zmaksymalizujesz swoje szanse na wygrane!


Powrót