Jak grać w zagranicznych zakładach bukmacherskich?

Zaktualizowano

Jeszcze do niedawna fani obstawiania znad Wisły nie mieli możliwości legalnego typowania zakładów bukmacherskich. Obecnie mogą korzystać z ofert licencjonowanych bukmacherów online, bez obaw, że będą grozić im za to jakiekolwiek konsekwencje prawne. Mimo to, niektórzy gracze w dalszym ciągu korzystają z ofert bukmacherów zagranicznych, takich jak Unibet, Bet1X2, Bet365 czy Expekt. W naszym artykule dowiemy się w jaki sposób polscy fani typowania mogą skorzystać z usług zagranicznych bukmacherów oraz czy grożą im za to jakiekolwiek konsekwencje.

Zagraniczni bukmacherzy – czy są legalni?

Wedle nowelizacji tzw. Ustawy hazardowej z 28.12.2016 roku, każdy bukmacher, zarówno naziemny jak i online, chcący legalnie prowadzić działalność na terenie naszego kraju, musi posiadać specjalną licencję wydawaną przez polskie Ministerstwo Finansów. Musi również odprowadzać ustawowy podatek od każdego zakładu w wysokości 12%. Ponadto, każdy licencjonowany serwis bukmacherski online musi także posiadać domenę kończącą się na „.pl”, a od lipca 2017 prowadzony jest specjalny rejestr domen blokowanych, który uniemożliwia bezpośrednie połączenie z serwisami online offshore’owych bukmacherów bez licencji za pośrednictwem polskich operatorów Internetu. Jednym z niewielu sposobów, by obejść te ograniczenia będzie więc skorzystanie z serwera VPN.

Jakie są kary za korzystanie z usług bukmacherów bez licencji?

Niestety, korzystanie z ofert bukmacherów nieposiadających licencji może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Podstawa kary wynosi 100% jego wygranych wraz z kwotą wpłaconych przez niego stawek. Z kolei grzywna może wynosić nawet 120 stawek dziennych, z których jedna może wynosić od 75 do nawet 30 000 złotych. Kary za złamanie zapisów ustawy hazardowej mogą więc być astronomiczne!

Gdzie obstawiać legalnie?

Zamiast podejmować niepotrzebne ryzyko, grając u bukmacherów zagranicznych, polecamy korzystać z usług legalnych w Polsce operatorów z licencją MF. Unikniesz wówczas jakichkolwiek nieprzyjemności ze strony skarbówki, a co za tym idzie, nie będziesz narażony na wysokie kary pieniężne. Polecamy m. in. usługi bukmachera LVBET, który posiada od 2016 roku działa legalnie w Polsce. Każdy nowy klient tego buka ma okazję skorzystać na wysokim bonusie powitalnym, a jeśli podczas rejestracji podasz nasz ekskluzywny kod promocyjny, zyskasz także bonus bez depozytu!


Powrót