Gdzie obstawiać wybory? Nasz poradnik

Zaktualizowano

Tegoroczne wybory parlamentarne należą bez dwóch zdań do największych wydarzeń w naszym kraju AD 2019. Polacy pójdą do urn, by wybrać partię, która, o ile uda jej się stworzyć większościowy rząd, będzie rządziła samodzielnie lub w koalicji przez następnie cztery lata. Najbliższe tygodnie w mediach będą więc upływały pod znakiem intensywnej kampanii wyborczej, a 13 października obywatele Rzeczpospolitej Polskiej wskażą swoich reprezentantów w sejmie i w senacie. W obydwu izbach polskiego parlamentu zasiądzie odpowiednio 460 posłów i 100 senatorów. Pierwsi zostaną wybrani w 46 okręgach, drugich wybierzemy na zasadzie jednomandatowych okręgów wyborczych, czyli tzw. JOW-ów. Niestety nie każdy może mieć ochotę, by wybrać się do punktu wyborczego iw środku jesieni. Istnieje jednak sposób, by znaleźć dodatkową motywację do spełnienia swojego obywatelskiego obowiązku.

Wybory parlamentarne 2019 – gdzie i co obstawiać?

Licencjonowani polscy bukmacherzy zdążyli już wystawić kursy na zakłady na to wydarzenie, więc jeśli jesteś zapalonym typerem, to możesz obstawić zakłady związane z wyborami legalnie! Wystarczy do tego Internet i konto u jednego z buków. Numery list na kartach do głosowania przedstawiać będą się następująco:

Numer listyPartia
1.Polskie Stronnictwo Ludowe
2.Prawo i Sprawiedliwość
3.Sojusz Lewicy Demokratycznej
4.Konfederacja Wolność i Niepodległość
5.Koalicja Obywatelska – PO, .N, Zieloni

Zdecydowanym faworytem wyborów jest lista nr. 2, czyli Prawo i Sprawiedliwość. Zjednoczone pod jednym szyldem partie prawicowe, którym przewodzi Jarosław Kaczyński, przez ostatnie cztery lata zyskały kolejnych zwolenników, głownie za sprawą bardzo odważnych programów socjalnych. Ich wygraną należy traktować w kategorii 99% pewniaka, o ile nagle nie wybuchnie żadna duża afera. Kursy na ich ewentualną wygraną przedstawiają się następująco:

Czy PiS wygra wybory?
TAKNIE
1,0115,0
Fortuna

Poza tym znajdziemy zakłady na poparcie dla tej partii:

Ile procent poparcia uzyska PiS?
43,5%45,5%47,5%
PoniżejPowyżejPoniżejPowyżejPoniżejPowyżej
5,801,102,551,451,652,11
Fortuna

Dostępne są również zakłady na frekwencję wyborczą w formie under/over:

Ile wyniesie ogólnopolska frekwencja?
55,5%57,5%59,5%
PoniżejPowyżejPoniżejPowyżejPoniżejPowyżej
4,051,202,101,651,452,55
Fortuna

Obstawiaj najważniejsze wydarzenia z rozrywki i polityki w Fortunie

Bukmacher Fortuna to jeden z potentatów na polskim rynku zakładów bukmacherskich, które przeciętnemu zjadaczowi chleba kojarzą się głównie z wydarzeniami ze świata sportu. Mimo to w jego ofercie znajdziemy również liczne zakłady na wydarzenia związane z show businessem, kulturą czy polityką – każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie. Ponadto, wszyscy nowi gracze w serwisie Fortuna mają prawo skorzystać na atrakcyjnym bonusie powitalnym, którego wartość zmaksymalizuje z pomocą kodów promocyjnych dostępnych w naszym serwisie. Pamiętaj o tym przy rejestracji konta u tego buka.


Powrót