Gdzie obstawiać US Open?

Zaktualizowano

US Open, czyli międzynarodowe tenisowe mistrzostwa Stanów Zjednoczonych, to ostatnia impreza wielkoszlemowa w kalendarzach tenisowych cyklów ATP i WTA. Tradycyjnie, co roku, odbywa się na kortach Flushing-Meadows Corona Park w dzielnicy Queens. Mecze rozgrywane są na twardej nawierzchni. Pierwsze US Open zostało rozegrane jeszcze w XIX wieku, a dokładniej w 1881 roku. Amerykański turniej wielkoszlemowy wyróżnia się przede wszystkim najwyższymi pulami nagród w całym cyklu – w 2019 roku zawodnicy mogli łącznie zebrać z kortu podczas nowojorskiego turnieju ponad 57 milionów dolarów, co jest absolutnym rekordem wszech czasów! Co ważne, włodarze US Open ustanowili zasadę wypłacania równych wynagrodzeń w turniejach pań i panów w 1973 roku, co uczyniło ich jednymi z prekursorów tenisowego równouprawnienia.

Kto jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii US Open?

Wśród najbardziej utytułowanych zawodników turnieju rozgrywanego na kortach Flushing Meadows próżno szukać obecnych mistrzów. Najwięcej razy wśród mężczyzn wygrywał tutaj William Tilden, który zdobył łącznie 16 tytułów, w tym 7 w singlu. Poza nim w grze pojedynczej 7-krotnie triumfowali także Wiliam Larned i Richard Sears. Każdy z nich wygrywał jednak jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej. W erze Open najlepiej radzili sobie tutaj Roger Federer, Pete Sampras i Jimmy Connors, którzy wygrywali otwarte mistrzostwa USA po 5 razy.

Absolutną rekordzistką US Open pod względem tytułów jest przedstawicielka płci pięknej, jest Margaret Osbourne DuPont, która zdobyła łącznie 25 trofeów. Warto jednak odnotować, że w singlu sztuka ta udała się jej „zaledwie” 3 razy, w latach 1948-1950, a więc jeszcze przed erą Open. Najwięcej tytułów w grze pojedynczej ma z kolei Molla Mallory, zwyciężczyni 8 turniejów singlowych, jednak było to na początku XX wieku. Z kolei w czasach Open najwięcej triumfów padło łupem Chris Evert i Sereny Williams, które wygrywały tutaj po 7 razy.

Kto wygrał US Open w 2019 roku?

Tegoroczny turniej US Open podbił wszelkie rekordy, jeśli chodzi o wartość nagród pieniężnych – w puli znalazło się dokładnie 57 238 700 dolarów amerykańskich, co było wynikiem bez precedensu w historii tenisa. Mistrz i mistrzyni singla dostali na głowę po 3,85 miliona dolarów. Zwycięzcą w turnieju panów został Rafael Nadal, dla którego był to czwarty triumf w amerykańskim Wielkim Szlemie. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Kanadyjka z rumuńskimi korzeniami, Bianca Andreescu, która w finale sensacyjnie rozprawiła się z Sereną Williams. W deblu mężczyzn triumfowali Kolumbijczycy Juan Sebastian Cabal i Robert Farah, a kobiet Elise Martens wraz z Aryną Sabalenką. Wreszcie w mikście zwyciężyła para Bethany Mattek Sands – Jamie Murray.

Gdzie warto obstawiać turniej US Open?

Pojedynki wszystkich turniejów wielkoszlemowych można obstawiać u legalnych polskich bukmacherów online. „Legalnych”, ponieważ posiadają oni specjalną licencję wydawaną przez polskie Ministerstwo Finansów, która gwarantuje, że gra w ich serwisie nie wiąże się z żadnymi ewentualnymi konsekwencjami. Co więcej, każdy klient legalnych bukmacherów może liczyć na wysoki bonus powitalny. Bukmacherem oferującym aż dwa bonusy powitalne, a do tego posiadającym bogatą ofertą na mecze tenisa jest Fortuna. Rejestrując się u niego, pamiętaj o naszych ekskluzywnych kodach promocyjnych, dzięki którym będziesz mógł zyskać dodatkowe środki na darmowe zakłady!


Powrót