Gdzie obstawiać turniej Intel Extreme Masters 2020?

Zaktualizowano

intel extreme masters

Zawody z cyklu IEM, czyli Intel Extreme Masters, to seria turniejów sportu elektronicznego odbywające się w miastach całego świata od roku 2006, kiedy na targach CEBiT w Hanowerze czołowi gracze świata rozegrali zawody w Counter-Strike’a i Warcrafta III: Reign of Chaos. Z czasem do grona gier, które grane były podczas tych cyklicznych turniejów dołączyły kolejne tytuły, takie jak League of Legends, StarCraft II czy HearthStone. Zmiany dotknęły również CS’a, który od 2013 roku został zastąpiony przez nowszą edycję tej gry – Counter-Strike: Global Offensive, znanej lepiej jako CS: GO. Co ciekawe, strzelanka ta została po raz pierwszy wprowadzona na turnieju z tego cyklu podczas światowych finałów, które rozegrano w Katowicach. Od tamtej pory rozgrywane są one co roku w Hali widowiskowo-sportowej „Spodek”, a od 2015 roku również w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w tej samej miejscowości.

Turniej finałowy Intel Extreme Masters to jednak nie tylko bardzo ważne wydarzenie w świecie polskiego i światowego e-sportu. To również doskonała okazja do typowania. Ofertę na ten turniej znajdziemy u większości legalnych polskich bukmacherów online. Typując wydarzenia z tego turnieju u nich możesz być pewny, że nie łamiesz obowiązującego w Polsce prawa, a co za tym idzie unikniesz wysokich kar finansowych.

Kiedy odbędzie się finałowy turniej Intel Extreme Masters 2020?

Polskich fanów oczywiście najbardziej interesował będzie turniej CS: GO. Przyszłoroczny finał turnieju w tę popularną strzelankę taktyczną odbędzie się w dniach 25 lutego – 1 marca 2020 roku. Zostanie on podzielony na dwa etapy – grupowe i play-offy.

W pierwszym etapie zespoły rywalizować będą w dwóch grupach składających się z ośmiu zespołów. Zwycięzcy uzyskają bezpośredni awans do półfinału, a zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsca zmierzą się w ćwierćfinałach o miejsca w czołowej czwórce. Zwycięzcy półfinałów z kolei powalczą o wielki finał, który odbędzie się 1 marca. Łączna pula nagród IEM 2020 wynosi 500 000 USD, z czego połowa puli przypadnie dla zwycięzców tego turnieju. Zdobywcy drugiego miejsca będą mogli liczyć na 100 000 USD, a dwóch pozostałych półfinalistów na 40 000 USD.

W momencie pisania tego artykułu (połowa listopada 2019 roku), pewny awans do katowickiego turnieju zapewniły sobie zespoły Astralis, jako zwycięzcy IEM Beijing 2019 oraz Fnatic, którzy wygrali turniej Dream Hack Masters Malmoe 2019. Póki co, nie wiadomo, czy zobaczymy jakikolwiek zespół mający w składzie zawodników z Polski, jednak w kontekście ciągnących się problemów Virtus Pro jest to dość wątpliwe.

Który bukmacher ma najlepszą ofertę na e-sport?

Bukmacherem, który w ostatnim czasie bardzo mocno zaangażował się w rozgrywki e-sportowe jest STS. Firma ta to prawdziwy potentat na rynku legalnych bukmacherów online w naszym kraju, a więc jasne jest, że jego działania są zakrojone na bardzo szeroką skalę. Wśród działań sponsorskich tego bukmachera warto odnotować wspieranie dwóch polskich zespołów e-sportowych – devils.one oraz x-kom AGO, które należą do czołówki polskiej sceny. STS wspiera także liczne wydarzenia związane ze sportem elektronicznym. Ponadto każdy klient tego bukmachera może liczyć na różnego rodzaju promocje, takie jak wysoki bonus powitalny od pierwszego depozytu oraz szereg innych. Co ważne, bukmacher ten akceptuje kody promocyjne za sprawą których można znacznie zwiększyć wartość środków przyznanych na start!


Powrót