Gdzie obstawiać F1?

Zaktualizowano

Formuła 1 nie bez powodu nazywana jest królową sportów motorowych. Ta ekstremalnie widowiskowa dyscyplina zrzesza wąskie grono najszybszych kierowców świata, którzy co roku rywalizują o tytuł mistrzowski. Bolidy Formuły 1 osiągają zawrotne prędkości, z reguły przekraczające 300 km/h, przy czym nieoficjalny rekord GP należy do Fina Valtteriego Bottasa, który podczas Grand Prix Azerbejdżanu w 2016 roku wykręcił 378 km/h. Imponują także poziomy przeciążeń na działanie których wystawiani są kierowcy i ich samochody – powoli zbliżają się one do poziomu 8G!

Kto zdobył najwięcej tytułów mistrza świata F1?

Tytuły mistrzowskie w Formule 1 przyznawane są regularnie od 1950 roku, a więc od pierwszego oficjalnego sezonu. Pierwszym mistrzem świata został Giuseppe Farina reprezentujący zespół Alfa Romeo. Z kolei najbardziej utytułowanym kierowcą w historii tego sportu jest Michael Schumacher, który zdobywał tytuł mistrza świata 7-krotnie – w latach 1994-1995 (w barwach Benettona) oraz 2000-2004 (w barwach Ferrari). Jego osiągnięcie goni aktualny mistrz świata Lewis Hamilton, który w 2019 roku może zdobyć swój szósty tytuł.

Z kolei wśród konstruktorów równych sobie nie ma zespół Scuderri Ferrari, który w dotychczasowej historii F1 zdobywał tytuł dla najlepszej stajni aż 16-krotnie. Warto jednak odnotować, że po raz ostatni udało im się to w roku 2008. Na drugim miejscu w historycznej klasyfikacji znajduje się zespół Williamsa, który triumfował w klasyfikacji konstruktorów 9 razy. Ostatnia dekada to z kolei triumfy nowych graczy w stawce – w latach 2010-2013 dominował Red Bull, a od 2014 roku, co sezon tytuł ten trafia w ręce mechaników Mercedesa.

Gdzie odbywają się Grand Prix Formuły 1?

W sezonie 2019, zawody Grand Prix odbywały się na 21. torach całego świata, kolejno w Australii, Bahrajnie, Chinach, Azerbejdżanie, Hiszpanii, Monako, Kanadzie, Francji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, na Węgrzech, Belgii, Włoszech, Singapurze, Rosji, Japonii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Abu Zabi. Pierwszy wyścig sezonu o GP Australii odbył się 17 marca, zaś ostatni 1 grudnia w Abu Zabi. W kwestii liczby wyścigów, F1 wykonała na przestrzeni lat ogromny skok – podczas pierwszego sezonu wyścigi odbywały się na zaledwie 7 torach!

Gdzie w sezonie 2020 pojedzie Robert Kubica?

Powrót Roberta Kubicy do F1 był jednym z najgłośniejszych wydarzeń 2019 roku w sportach motorowych. Polakowi udało się wrócić po fatalnej kontuzji i bardzo długiej rehabilitacji do F1, jednak trzeba przyznać, że nie trafił do najlepszej stacji. Akurat Williams, którego barw bronił nasz jedynak w Formule 1 miał jeden z najgorszych sezonów w swojej historii i jego bolidy znacznie odstawały od reszty stawki. Robert Kubica może więc mówić o ogromnym pechu, tym bardziej, że współpraca z teamem z Grove nie układała mu się na przestrzeni sezonu najlepiej i Polak był często bardzo sfrustrowany osiągami swojej maszyny. 

Jasne stało się, że po sezonie Robert opuści Williamsa, jednak jego przyszłość w dalszym ciągu stoi pod znakiem zapytania. Polski kierowca wraz ze stacją Orlen starają się rozpocząć współpracę z jednym z teamów F1, a za najbardziej prawdopodobne opcje uznawane są stajnie Alfa Romeo i Haasa. Negocjacje w dalszym ciągu się toczą i nadal nie wiadomo czy za rok będziemy mogli po raz kolejny emocjonować się występami Roberta Kubicy w królowej sportów motorowych.

Który bukmacher ma najlepszą ofertę na F1?

Bukmacherem, który posiada wyjątkowo bogatą ofertę na Formułę 1 jest STS. Znajdziemy u niego sporą liczbę zakładów terminowych, jak i zakłady na poszczególne Grand Prix. Co więcej, każdy nowy klient tego buka będzie miał szansę na zdobycie bonusu powitalnego na bardzo korzystnych warunkach. Wartość bonusu zwiększysz dzięki kodom promocyjnym, które znajdziesz na naszej stronie. Nie zwlekaj – zarejestruj konto w STS i zacznij typować Grand Prix Formuły 1!


Powrót