Czy zakłady bukmacherskie to grzech?

Zaktualizowano

Typowanie meczów w ramach zakładów bukmacherskich nie zawsze jest postrzegane w pozytywny sposób. Wielu osobom odwiedzanie punktów naziemnych bukmacherów, a nawet typowanie meczów przez Internet kojarzy się bardzo negatywnie, głównie za sprawą amerykańskich filmów, w których wszelkie formy hazardu przeznaczone są dla wąskiego grona osób z gangsterskiego półświatka. Mimo to, polskie prawo nie zakazuje uprawiania hazardu w punktach do tego przeznaczonych, a wpływy z podatków za wysyłane zakłady zasilają naszą wspólną narodową kasę, a następnie inwestowane są m. in. w oświatę, służbę zdrowia czy drogi. Hazard i zakłady bukmacherskie mogą więc przynosić korzyści dla ogółu, jednak czy korzystając z usług bukmacherów, nawet tych legalnych, nie skazujemy przy okazji swojej duszy na wieczne potępienie? 

Czy zakłady bukmacherskie są według Kościoła Rzymskokatolickiego grzechem?

Odpowiedź na to pytanie zawęziliśmy do nauk jakie głoszą duchowni dominującego w naszym kraju obrządku rzymskokatolickiego, w ramach którego ochrzczono blisko 90% Polaków. Dla typerów-katolików mamy dobre wieści – obstawianie meczów wcale nie musi zgubić ich duszy. W końcu hazardu trudno jest szukać wśród zakazów z 10 przykazań lub wśród 7 grzechów głównych. Niemniej, podobnie jak w przypadku np. alkoholu, kościelni moraliści zalecają umiar. Oznacza to, że obstawianie kuponów dla rozrywki nie sprowadzi nas na drogę grzechu, jednak, jeśli stanie się to dla nas nałogiem, który niszczy życie nasze i naszych bliskich, wówczas typowanie automatycznie staje się czynem moralnie nagannym. Należy więc zachować równowagę, podobnie jak w przypadku innych rozrywek czy legalnych używek.

Graj legalnie i… moralnie w Fortunie!

Katechizm Kościoła Katolickiego ma również swój pogląd na jeszcze jedną kwestię, a mianowicie na podatki. Wedle jego zapisów ich opłacanie jest moralnym obowiązkiem każdego z nas, a unikanie ich jest w znakomitej większości przypadków naganne. Dlatego też, jeśli chcesz mieć czyste sumienie, a przy okazji zyskać pewność, że nie łamiesz prawa fiskalnego, skorzystaj z usług jednego z legalnych bukmacherów online, jakim jest np. Fortuna. Jest to firma z tradycjami, którą wyróżnia wysoka jakość usług, a także liczne oferowane przez nią korzyści, takie jak atrakcyjny bonus powitalny dla wszystkich nowych graczy. Jeśli przy rejestracji podasz również nasz specjalny kod promocyjny, zyskasz jeszcze więcej środków na darmowe zakłady, a przy okazji zwiększysz swoje szanse na wygrane!


Powrót