Czy bukmacherzy oszukują?

Zaktualizowano

Złotym Graalem zakładów bukmacherskich jest znalezienie sposobu na pokonanie bukmachera przez graczy. Nie jest to proste, bo chociaż wielu graczy próbuje pokonać buka, bardzo nielicznym z nich udaje się to robić regularnie, a nawet jeśli akurat im się wiedzie, to największym zwycięzcą i tak na ogół jest bukmacher, który zarabia na graczach, którym się nie powiodło. Wielu z nas zastanawia się czy operatorzy zakładów sportowych zawsze są uczciwi w swoich poczynaniach i czy nie oszukują po to, żeby zmaksymalizować swoje zyski. Poznajmy kilka z ich taktyk i dowiedzmy się jak nie dać się złapać!

Niesprawiedliwe kursy

Jak wiadomo, bukmacherzy prowadzą na ogół całkiem dochodowe interesy. Żeby zarobić jeszcze więcej na obstawianych przez ich klientów zakładach, często zdarza się im zaniżać kursy na wydarzenia sportowe. Jasne jest, że najbardziej popularni bukmacherzy przyjmują tysiące zakładów dziennie, mogą zarobić ogromne pieniądze nawet na jednym wydarzeniu, a nawet jeśli w ostatecznym rozrachunku przegrają z typerami, to środki zgromadzone z pieniędzy zarobionych na pozostałych, przegranych typerach będą w stanie pokryć sporą część strat i koszty, jakie muszą wydać na wypłatę wygranych zakładów.

Wysokie marże

Marża to prowizja jaką bukmacher pobiera od graczy za prowadzenie zakładów. Bukmacherzy sami ustalają wysokość marż, a ich wartość można łatwo sprawdzić za pomocą następującego równania:

W przypadku zakładów dwudrogowych: (1/kurs I * 100) + (1/kurs II * 100) -100

W przypadku zakładów trzydrogowych: (1/kurs I * 100) + (1/kurs II * 100) + (1/kurs III * 100) – 100

Warto pamiętać, że im niższa marża, tym bardziej opłaca się obstawiać dany zakład. Jeśli więc znajdziesz bukmachera, który pobiera znacznie niższe uśrednione marże od Twojego aktualnego operatora, to znak, że warto rozważyć jego zmianę.

Ustawione mecze

Ustawiony mecz to wydarzenie sportowe z ustalonym wcześniej wynikiem. Drukować wyniki mogę sportowcy, trenerzy, a nawet sędziowie. Na szczęście tego typu wydarzenia nie mają często miejsca, a jeśli już występują, to na ogół w niższych lub egzotycznych ligach, w których zawodnicy są kiepsko opłacani. Ustawione zakłady mogą dotyczyć nie tylko całych meczów, ale określonych momentów danego spotkania, takich jak wynik gema w tenisie, czy frame’a w snookerze.

Manipulowanie typerami

Bukmacherzy starają się manipulować typerami, kiedy tylko nadarzy się okazja, a przede wszystkim przy wystawianiu kursów. Kursy zmieniają się nie z powodu wzrostu lub spadku szans danego zespołu, ale z powodu wzrostu liczby postawionych na dany zespół zakładów. Jednocześnie, przy spadku kursów na faworytów wzrastają kursy na zwycięstwo underdogów, przez co kursy na korzystny dla nich wynik stają się dla typerów znacznie bardziej atrakcyjne.

Szukasz uczciwego bukmachera? Skorzystaj z usług operatorów z licencją!

Powinieneś również sprawdzić, czy dany bukmacher działa legalnie w miejscu, w którym mieszkasz. Wszyscy legalni bukmacherzy w naszym kraju muszą posiadać specjalną licencję wydawaną przez polskie Ministerstwo Finansów. Jednym z licencjonowanych w Polsce bukmacherów jest forBET. Bukmacher ten znany jest z pobierania niewysokich marż na wydarzenia sportowe. Ponadto, każdy nowy klient forBET może liczyć na atrakcyjny bonus powitalny od depozytu. Jeśli podczas rejestracji u tego bukmachera skorzystasz z naszych kodów promocyjnych, to będziesz mógł liczyć na dodatkowe środki na darmowe zakłady, takie jak freebet i darmowy zakład bez ryzyka!


Powrót